Hartwall Jaffa -tuoteperhe täydentyy syyskuussa jännittävällä maulla, kun kauppojen hyllyihin solahtaa uusi Zombie Marja. Uutuusjuoma maistuu herukalle, karpalolle sekä mansikalle ja sen pehmeä, aito maku syntyy marjamehuista ja luontaisista aromeista. Hartwall Jaffa Zombie Marjan lanseerausta siivittää leffafriikki Tuomas ”Spiilpäri” Sipilä.
Hartwall Jaffa esittelee säännöllisesti mielenkiintoisia uutuusmakuja, joita Jaffa-fanit odottavat vesi kielellä. Syksyllä odotus palkitaan jälleen, kun Hartwall Jaffa Zombie Marja tulee ”ensi-iltaan”.
Syvänpunaisessa Zombie Marja -virvoitusjuomassa maistuu kolme herkullista marjaa: herukka, karpalo ja mansikka. Kuten muidenkin Hartwall Jaffojen, myös Zombie Marjan aito maku syntyy vain luontaisista aromeista ja marjamehuista.
Zombie Marja jatkaa jo tutuksi tullutta Leffa Jaffa -teemaa. Vuonna 2009 suomalaiset saivat nauttia Jaffa Kielletty Hedelmä -virvoitusjuomaa Dome Karukosken Kielletty Hedelmä -elokuvan kunniaksi. Vuonna 2010 päästiin maistelemaan Napapiirin Jaffaa, niin ikään Karukosken ohjaaman Napapiirin Sankarit -elokuvan hengessä.
Tällä kertaa leffan puikoissa ei ole Karukoski tai muukaan tunnettu suuruus, vaan itseensä uskova leffafriikki Tuomas ”Spiilpäri” Sipilä. Jaffan mainonnassa seurataan Spiilpärillä työn alla olevaa suurta projektia, Zombie Marja -elokuvahanketta. Leffa- ja Jaffa-faneille on syksyn aikana luvassa myös etuja Finnkinon teattereissa Spiilpäri suosittelee -kampanjan tiimoilta.
Tuomas ”Spiilpäri” Sipilä on jo kolmas vahvalla itsetunnolla varustettu kaveri, jonka elämään kurkistetaan Jaffa-mainonnassa. Keväällä Hartwall Jaffa Yuzu Booster Lightin lanseerausta vauhditti neppaaja Aki ”Paalu” Paasonen. Viime talvena Jaffa-pullojen uudistuessa seurattiin puolestaan pullojen kerääjä Sami ”Lesti” Leppäsen intohimoista suhtautumista pulloihin.
Hartwall Jaffa Zombie Marja on makeutettu sokerilla ja siinä on energiaa 35 kcal/dl. Uutuusjuomaa myydään sekä 0,5 että 1,5 litran kierrätysmuovipulloissa ja se tulee myyntiin syyskuun alussa.
Lisätietoja:
Oy Hartwall Ab, tuotepäällikkö Outi Lahtinen, outi.lahtinen@hartwall.fi
020 717 2035 tai viestintäpäällikkö Taru Tuominen, taru.tuominen@hartwall.fi, puh. 020 717 2073